Dzisiaj jest: Niedziela, 31 maja 2020
Imieniny obchodzą: Aniela, Bożysława, Feliks, Petronela, Teodor
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: niedziela, 20, stycznia 2008 12:00
Koncert kolęd i pastorałek
Dnia 20 stycznia 2008 o godz 14.00 w Radziszowie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej "SYGNAŁ" z Radziszowa pod dyr. Jarosława Ignaszaka, Scholi z Radziszowa, Kingi Rataj z akompaniamentem Marka Bazeli oraz występ teatralno-muzyczny Grupy Małego Apostoła z Radziszowa.
Organizatorami koncertu byli: Parafia p.w. Św. Wawrzyńca w Radziszowie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Stowarzyszenie "Nasz Radziszów".
* * *
Orkiestra Dęta "SYGNAŁ" powstała w 1950r z inicjatywy mieszkańców Radziszowa. Jest laureatem wielu konkursów. Orkiestra bardzo aktywnie bierze udział w życiu środowiska lokalnego, stanowiąc oprawę uroczystości państwowych, gminnych i kościelnych. Uczestniczy także w życiu społecznym i kulturalnym Miasta i Gminy Skawina, reprezentując je także poza granicami naszego kraju. Od 2000 roku orkiestrę prowadzi dyrygent Jarosław Ignaszak. Repertuar orkiestry obejmuje muzykę marszową, poważną, filmową, rozrywkową oraz hity z list przebojów, jak również pieśni kościelne i kolędy. Orkiestra liczy aktualnie około 20 muzyków.
Schola w Radziszowie jest formacją oazy powstałej prawie 19 lat temu. Aktualnie oaza liczy 19 osób. Członkowie spotykają się w każdą sobotę. Rozważają Pismo Święte, uczą się nowych piosenek, prowadzą zabawy - co nazywają radością w Duchu Świętym. Ich służba polega na coniedzielnym śpiewie na mszy świętej oraz ważnych uroczystościach. Oaza często organizuje wyjazdy nie tylko do miejsc tj. Tyniec, czy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale również na wycieczki w góry - naśladując naukę, jaką dzielił się z nami Ojciec Święty Jan Paweł II. Kilka lat temu oazą opiekował się ks. Władysław Zapotoczny, obecnie opiekunem jest ks. Proboszcz Stanisław Kamionka. Aktualnie amatorkami wspólnotowymi radziszowskiej oazy są: Bogusława Przeniosło, Ewa Stręk, Magdalena Trzyszczyk i Mariola Śladowska. Animację muzyczną prowadzi Dominika Zaremba.
Kinga Rataj - radziszowianka, studentka filologii polskiej w krakowskiej Akademii Pedagogicznej, która na 42 Studenckim Festiwalu Piosenki "wyśpiewała" Grand Prix. To jej wielki sukces, ale nie pierwszy. Kinga występowała też w Lochu Camelot, odnosiła sukcesy m. in. Na 50 Ogólnopolskim Turnieju Poezji Śpiewanej we Wrocławiu, w krakowskim "Śpiewać każdy może" i wielu, wielu innych konkursach. Niezapomniany koncert dała w dniu 30 czerwca 2007r. w kościele w Radziszowie, z okazji 150-lecia ostatniej konsekracji radziszowskiego kościoła. W czasie ostatniego "Wigilijnego Spotkania Mieszkańców" na rynku w Skawinie w 2007r. wystąpiła z pięknym repertuarem kolęd i pastorałek.
Mały Apostoł - najmłodsza grupa parafialna w Radziszowie. Powstała z inicjatywy ks. Jacka Kuczmiera. Aktualnie jej opiekunem jest ks. Mariusz Olszowski. Dzieci z Małego Apostoła przygotowywane i prowadzone są przez Katarzynę Łachman i Annę Lechman. Mały Apostoł liczy 19 osób. Składa się z uczniów od pierwszej do piątej klasy szkoły podstawowej - są to na ogół uczniowie z Radziszowa. Spotykają się oni w każdą sobotę w domu parafialnym. Bawią się, grają, jeżdżą na wycieczki. W 2006r. również przygotowali przedstawienie jasełkowe. Co rok przygotowują również adorację na Wielki Post, Drogę Krzyżową, nabożeństwa różańcowe. Na początku 2007r. zdobyli pierwsze miejsce na najwyższą palmę w czasie Świąt Wielkanocnych.
* * *
Fragmenty koncertu w formacie mp3:
* * *
Opracowanie, zdjęcia, materiał dźwiękowy: Jarosław Karasiński

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie