Dzisiaj jest: Środa, 27 maja 2020
Imieniny obchodzą: Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: czwartek, 14, maja 2009 12:00
Konkurs ekologiczny 2009-przedszkole Radziszów.
29.04.2009 w Przedszkolu w Radziszowie odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem "Uśmiech jest tym dla ludzkości,czym Słońce dla kwiatów". Gościliśmy 39 dzieci z 13 placówek naszej gminy. Dzieci przybyły do naszego przedszkola ze swoimi opiekunami. Pani dyr.Alicja Przybyło gorąco przywitała wszystkich uczestników konkursu oraz gości, którzy byli jurorami konkursu, pani mgr inż. Barbarę Ptak -z-ca kierownika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Srodowiska, pana leśniczego Kazimierza Kaczmarczyka. Wszystkim uczestnikom konkursu pani dyr. życzyła powodzenia.


Pytania konkursowe dotyczyły znajomości nazw kwiatów, zwierząt i ptaków zamieszkujących las. Sprawdzały znajomość pojęć ekologicznych, sprawność w układaniu puzzli i rozwiązywaniu wykreślanki sylabowej.

Druga część konkursu odbyła sie w ogrodzie przedzkolnym, gdzie dzieci poszukiwały materiałów przyrodniczych o odpowiednich właściwościachna koniec dzieci komponowały obrazek ze znalezionych kwiatów liści i gałązek. Powstały niepowtarzalne prace. Za swój tród w rozwiązywaniu zadań konkursowych dzieci zostały nagrodzone nagrodami sponsorowanymi przez Urząd Miasta i Gminy Skawina - Wydział Ochrony Środowiska, Nadleśnictwo w Radziszowie, Piekarnię Radziszów, państwa M. i J. Dąbrowskich oraz przez rodziców naszego przedszkola.
Beata Nowotny

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie