Dzisiaj jest: Niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Selma
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: czwartek, 09, maja 2013 08:58
 
Wizyta u Ojca Świętego
Jana Pawła II
przedstawicieli Radziszowa
 
W dniach od 13 do 20 września 2003 roku odbyła się dziękczynna pielgrzymka parafian z Radziszowa na czele z ks. proboszczem Stanisławem Kamionką do Włoch.
Pielgrzymi przybyli z podziękowaniem za łaskę nawiedzenia Radziszowa przez Ojca Świętego w dniu 19 sierpnia 2002 r., w czasie pielgrzymki do Ojczyzny.
Wśród uczestników byli przedstawiciele - członkowie Stowarzyszenia "Nasz Radziszów". Pielgrzymi zwiedzili Wenecję, Loreto, San Giovani Rotondo, Monte Cassino, Rzym, Watykan i Asyż.
W tym dniu w audiencji na Placu Świętego Piotra uczestniczyło kilka tysięcy ludzi, w tym wiele grup z Polski. Na audiencję prywatną zaś, poproszono tylko pięć grup, w tym pielgrzymów z parafii Św. Wawrzyńca z Radziszowa.
W Watykanie pielgrzymi zwiedzili Muzea Watykańskie i jako jedna z niewielu grup obejrzeli Ogrody Watykańskie, zwykle zamknięte dla turystów.
Pielgrzymi z parafii Radziszów pozostawili Ojcu Świętemu w darze kopię obrazu Matki Boskiej z kościoła w Mińsku Mazowieckim, zwanej Matką Boską Hallerowską. Kopię wykonała Pani Halina Wasyl, a jej fundatorami byli Państwo Krawczykowie, właściciele dworu w Jurczycach.
Jako dar pozostawiono również portret Radziszowian, wykonany w czasie festynu 2003 roku. Wówczas pozostawiono sekretarzowi Ojca Świętego, biskupowi Stanisławowi Dziwiszowi kronikę, z prośbą o wpis pamiątkowy Ojca Świętego.
Po audiencji, pielgrzymi z parafii Radziszów udali się do pobliskiego kościoła polskiego w Rzymie pod wezwaniem Św. Stanisława Szczepanowskiego na mszę świętą dziękczynną.
Na kilka dni przed tą audiencją Ojciec Święty wrócił z pielgrzymki na Słowację. Była ona dla Ojca Świętego wyczerpująca i niekorzystnie odbiła się na Jego zdrowiu. Istniało duże prawdopodobieństwo, że audiencja w dniu 17 września 2003 roku odbędzie się bez obecności Jana Pawła II. Przedstawiciele Radziszowa, obecni w Watykanie, uznali, że obecność Ojca Świętego w tym dniu na audiencji i przyjęcie na audiencji prywatnej pielgrzymów z Radziszowa i Jurczyc, to skutek modlitw do Matki Boskiej Hallerowskiej, którą czci się szczególnie w dniu 17 każdego miesiąca.
* * *

 

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie