Dzisiaj jest: Czwartek, 5 października 2023
Imieniny obchodzą: Apolinary, Częstogniew, Donat, Flawia, Igor, Justyn
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 12, września 2006 12:00
Zbliża się czas rozpoczęcia
remontu dworu!
 
Nasza organizacja zawiązując się w 2001r., jako jeden z głównych celów postawiła sobie doprowadzenie do tego, by właściciel starej szkoły - gmina Skawina, przeprowadził remont popadającego w ruinę obiektu. Nasze starania znalazły odzew tak wśród władz gminy, jak i wśród mieszkańców Radziszowa, którzy nie szczędzili pieniędzy w czasie naszych festynów i zbiórek zorganizowanych celem pozyskania środków na remont dworu. Remont takiego obiektu nie jest łatwy i tani, dlatego podjęcie tej decyzji rodziło się tak długo.
Już od dwóch lat gotowa jest pełna dokumentacja uprawniająca do rozpoczęcia remontu naszego zabytku. W niewielkiej części pokryta została za nasze fundusze, a pozostałą, dość dużą kwotę wydał Urząd Gminy w Skawinie. W tym roku zapadła decyzja, tak radnych jak i przede wszystkim Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pana Adama Najdera, że jeszcze przed końcem roku rozpocznie się remont dachu. W tym celu ogłoszony był pierwszy (czerwcowy) i drugi (sierpniowy) przetarg. Firma, która go wygrała, ma rozpocząć prace jeszcze na przełomie września i października br. (wg informacji uzyskanych w UMiG Skawina).
Nasze Stowarzyszenie, w odpowiedzi na prośbę Burmistrza Pana Adama Najdera, przekazało kwotę 40.000,00zł (czterdziestu tysięcy złotych) na konto UMiG Skawina z przeznaczeniem na remont dworu. To są ciężko wypracowane pieniądze, dochód z 4 zorganizowanych przez nas festynów. To są pieniądze mieszkańców Radziszowa. Fakt przekazania tych pieniędzy potwierdza umowa darowizny spisana w dniu 28 sierpnia 2006r., w której wyraźnie zaznaczono, że fundusze będą przeznaczone na dofinansowanie remontu dworu w Radziszowie.
Ze strony Stowarzyszenia „Nasz Radziszów” umowę podpisali przewodniczący Janusz Bierówka, wiceprzewodniczący Zbigniew Dziewoński, a ze strony Urzędu Gminy w Skawinie umowę podpisali Burmistrz P. Adam Najder i Skarbnik Gminy P. Ewa Meres.

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie