Dzisiaj jest: Wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna, Pęcisława, Saba
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 07, maja 2007 12:00
"Poznajemy swoją gminę" - 2007'
 
Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" kontynuuje rozpoczęty w ubiegłym roku cykl imprez adresowanych do młodzieży szkoły podstawowej w Radziszowie pod hasłem "Poznajemy swoją gminę".
Rok temu zorganizowaliśmy dla młodzieży wycieczkę rowerową do Woli Radziszowiskiej. Zwiedziliśmy wówczas zabytkowy kościół, uczestniczyliśmy w pikniku zorganizowanym przez stowarzyszenia Dziejba na terenie wioski z epoki łużyckiej oraz wysłuchaliśmy bardzo ciekawych opowieści o historii i współczesności sąsiedniej miejscowości z ust jej sołtysa, pana Witolda Grabca. W kilka dni później, w szkole w Radziszowie odbył się turniej wiedzy o tej miejscowości, a laureatom wręczyliśmy ciekawe nagrody. Z kolei w 7 dni później, wszyscy uczestnicy tej imprezy wzięli udział w ciekawej wycieczce dydaktyczno – rekreacyjnej do Krakowa.
W br. roku impreza "Poznajemy naszą gminę" jest podzielona na dwie części:
I - "Przyroda Radziszowa"
II - "Historia miasta Skawiny".
W dniu 12 maja odbyła się wycieczka piesza do rezerwatu przyrody "Kozie Kąty" w Lesie Bronaczowa. Wzięło w niej udział 40 uczniów. Pogoda nam bardzo sprzyjała, było ciepło i słonecznie. O rezerwacie, o gatunkach drzew, ptakach i zwierzętach bardzo ciekawie opowiadał pan Kazimierz Kaczmarczyk, leśniczy z Radziszowa. Uczniowie zadawali wiele pytań, a gospodarz lasu, odpowiadał na każde wyczerpująco. Na koniec "lekcji" na łonie przyrody, pan Kaczmarczyk przygotował dla dzieci zabawę w formie quizu. Wszystkie pytania związane były z tematyka leśną.
W dniu 19 maja odbędzie się wycieczka autokarowa do Skawiny. Zwiedzimy siedzibę Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, kościół ŚŚ. Szymona i Judy Tadeusza, kościółek filialny i pałacyk Sokół. Członkowie TPS-u zapoznają nas ze swoimi zbiorami oraz z bogatą historią miasta.
Na dzień 15 czerwca zaplanowany został w szkole turniej wiedzy z zakresu wiedzy o przyrodzie Radziszowa i historii miasta Skawiny. Uczestnikom przygotowaliśmy ciekawe nagrody.
Koszty tej imprezy, podobnie jak w roku ubiegłym, pokryte zostaną z grantu udzielonego nam przez Urząd Miasta i Gminy Skawina z funduszy przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii i patologiom społecznym.
Opiekunami młodzieży w dniu 12 maja 2007r. ze strony szkoły byli: P. Katarzyna Sikora i P. Tomasz Kałwa. Ze strony organizatorów, w wycieczce jako opiekunowie udział wzięli: Dorota Gawryła, Katarzyna Baltaza, Maria Śliwonik, Andrzej Śliwonik, Marian Strzeboński, Robert Pająk i Janusz Bierówka.
* * *
Relacja fotograficzna z wycieczki do Skawiny
Opracowanie i zdjęcia: Janusz Bierówka

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie