Dzisiaj jest: Wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna, Pęcisława, Saba
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 19, maja 2009 12:00
VII Międzynarodowy Bieg Skawiński.
W dniu 16 maja 2009r. odbyła się piękna sportowa impreza o charakterze międzynarodowym. To już był VII Międzynarodowy Bieg Skawiński pod hasłem "Zachowaj trzeźwy Umysł". Impreza ta ma na celu promocję zdrowego, aktywnego stylu życia, bez jakichkolwiek uzależnień. Wielką radością jest to, że impreza ta odbywa się na terenie naszej gminy, mało tego, prowadzi ze Skawiny do Radziszowa. W tym roku bieg główny na dystansie 10 000m ukończyło 485 osób. Wielu z nich reprezentowało nasza gminę. Radziszów reprezentowało dwóch zawodników: Marcin Papież i Michał Leszko. Jako pierwszy z nich na metę z czasem 37:51 dobiegł Pan Marcin Papież ur. w 1975r., a więc zakwalifikowany do kategorii M-30, tym samym uzyskując 14 miejsce w swojej kategorii. Bieg ukończył jako 49 zawodnik. Pan Michał Leszko ur. w 1987r. metę przekroczył z czasem 39:17, co dało mu 77 miejsce wśród wszystkich zawodników. Pan Michał zakwalifikowany był do kategorii M-20 i w tej kategorii był na 19 miejscu.

Od kiedy Międzynarodowy Bieg Skawiński swoim zasięgiem objął Radziszów, Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" stało się organizacją wspierającą organizatorów. Również od tej pory nasza organizacja dba o promocję mieszkańców Radziszowa, fundując dla najlepszych puchary. W tym roku na scenę poproszono obu zawodników, by puchar oczywiście wręczyć Panu Papieżowi (już po raz drugi), zaś Panu Leszko reprezentanci Stowarzyszenia: Prezes Janusz Bierówka i V-ce Prezes Józef Niechaj wręczyli koszulkę z unikatowej serii z nadrukowanym herbem Radziszowa.
Zawodnikom serdecznie gratulujemy!
Liczymy, że w przyszłym roku w biegu weźmie udział kobieca reprezentacja naszej miejscowości. Warto również wspomnieć, że w biegu wzięli udział Państwo Łachmanowie z Jurczyc. Pan Zbigniew bieg ukończył z czasem 43:30, dobiegając na metę jako 144. W swojej kategorii M-50 był na 24 miejscu. Pani Maria Łachman bieg ukończyła z czasem 58:25, plasując się na 450 miejscu. W swojej kategorii K-40 była na 7 miejscu.

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie