Dzisiaj jest: Wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna, Pęcisława, Saba
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: czwartek, 11, czerwca 2009 12:00
Żółw Franklin w przedszkolu w Radziszowie
W dniu 14 maja 2009 roku, w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie zorganizowała dla dzieci z przedszkola w Radziszowie spotkanie z żółwiem Franklinem. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Alicji Przybyło mogliśmy skorzystać z gościnnych pomieszczeń przedszkola.

Program rozpoczął się od przywitania Franklina z dziećmi. W większości były to okrzyki radości, chociaż zdarzały się też łzy. Następnie pani Teresa Baran, zastępca dyrektora MBP w Skawinie, przeczytała dwie książeczki o przygodach sympatycznego żółwia: "Franklin starszy brat" oraz "Franklin idzie do szkoły". Potem nastąpiły śpiewy przedszkolaków dla Franklina i jego tańce z panią dyrektor MBP. Po tak interesującym wydarzeniu koniecznym stało się uwiecznienie spotkania z wszystkimi grupami biorącymi udział: z maluchami oraz trzema grupami starszaków. Jedna z grup nie chciała wypuścić żółwia - nadal tańcząc i bawiąc się z nim.

Spotkanie z Franklinem zaowocowało pracami uczestników. Można je zobaczyć w przedszkolu, a także w bibliotece. Nasza biblioteka również posiada książeczki z przygodami Franklina. Można poznać kolejne niesamowite wydarzenia z jego życia.

Kolejny Tydzień Bibliotek już za rok. Zapewne znów z któryś z bohaterów książek dla dzieci odwiedzi przedszkole w Radziszowie. Ciekawe tylko, który...?

Anna Piwowarska

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie