Dzisiaj jest: Wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna, Pęcisława, Saba
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: środa, 26, sierpnia 2009 12:00
Z życia przedszkola w Radziszowie

29.04.2009 r. Nasze przedszkole wybrało się na wycieczkę do Krakowa. Naszym celem była wyprawa do Teatru Groteska na przedstawienie "Calineczka". Wcześniej zrobiliśmy sobie spacer na Wawel, zajrzeliśmy do "Smoczej jamy", smok czekał na nas ziejąc ogniem. Poszliśmy do Katedry i oglądaliśmy krużganki. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

W maju nasze przedszkole gościło przedszkolaków z Przedszkola nr 6 oraz Przedszkola Katolickiego. 6 latki przyjechały na spotkanie z artystą ludowym panią Agatą Bartkowską wraz ze swoimi opiekunami. Pani Agata bardzo ciekawie opowiadała o swojej pasji malowania farbami i pokazała ciekawe sposoby ozdabiania. Następnie dzieci samodzielnie malowały szklanki, które na pewno będą piękną ozdobą w ich domach.

2.06.2009 r. W ramach wspópracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Radziszowie nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć jak wygląda prawdziwy wóz strażacki. Strażacy demonstrowali działanie węży, dzieci mogły samodzielnie polewać nasz przedszkolny ogród. Chętni zwiedzali wóz strażacki; włączali syrenę, każdy mógł w tym dniu poczuć się "prawdziwym strażakiem".

8.06.2009 r. Dzieci z naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do Parku Miniatur w Inwałdzie. Zamówiliśmy piękną pogodę, dobre humory i wyruszyliśmy na wycieczkę. W parku zwiedziliśmy budowle z całego świata i bawiliśmy się w wesołym miasteczku. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

9.06.2009 r. Z okazji Dnia Dziecka dzieci bawiły się na zamku dmuchanym w naszym ogrodzie przedszkolnym. Wszystkie dzieci otrzymały paczki ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie. Do zabawy na zamku dmuchanym zaprosiliśmy także dzieci ze szkoły oraz dzieci nie uczęszczające do przedszkola. Wszystkim dopisywały wyśmienite humory.

23.06.2009 r. W naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2008/2009. Wszystkie cztery grupy pięknie prezentowały swoje umiejętności zdobyte przez cały rok. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły oraz grały na instrumentach. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał nagrodę książkową i zabawkę. Z radością wszyscy wyruszyliśmy na wakacje.

Beata Nowotny

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie