Dzisiaj jest: Wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna, Pęcisława, Saba
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 16, listopada 2009 13:00
Pamięć o grobach zasłużonych dla Radziszowa

Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" tradycyjnie od kilku lat czci pamięć zasłużonych dla Radziszowa, składając na ich grobach ufundowane przez siebie wiązanki i znicze.

Przed dniem Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym młodzież ze Szkoły Podstawowej z Radziszowa wraz z opiekunami, członkami naszego Stowarzyszenia złożyła wiązanki kwiatów oraz zapaliła znicze na grobach: Nieznanego Żołnierza, rodziny Hallerów, rzeźbiarza Wita Wisza, oraz księży Władysława Proroka, Wojciecha Lurańca..

Przedstawiciele Stowarzyszenia odwiedzili także groby księży z naszej parafii znajdujące się na krakowskich cmentarzach: proboszcza Marcelego Zaussa na Cmentarzu Rakowickim, proboszcza Nikandra Mrożka na Cmentarzu Salwatorskim

Tekst i zdjęcia: Józef Niechaj


Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie