Dzisiaj jest: Wtorek, 5 grudnia 2023
Imieniny obchodzą: Anastazy, Gerald, Geraldyna, Kryspina, Krystyna, Pęcisława, Saba
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: wtorek, 24, listopada 2009 13:00
Informacja o zakończeniu projektu

20 listopada 2009 roku członkowie Stowarzyszenia "Nasz Radziszów": Barbara Rybałtowska, Irena Zawadzińska, Dorota Karaś, Robert Pająk zakończyli realizację projektu pt. "Historia szkoły w Radziszowie w 100. rocznicę jej lokalizacji w dworze Dzieduszyckich". W ramach projektu uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w prelekcji i pokazie multimedialnym na temat historii szkoły w Radziszowie oraz w wycieczkach do Krakowa, gdzie oglądali dawną klasę lekcyjną w Muzeum Etnograficznym oraz zwiedzili miejsca związane z patronem szkoły św. Stanisławem. Na podstawie tych działań przeprowadzono wśród dzieci 2 konkursy: plastyczny ( dla uczniów klas 1-3) oraz wiedzy o historii szkoły( dla uczniów klas 4-6). Na zakończenie projektu wyłoniono laureatów tych konkursów oraz przyznano wyróżnienia.

Wyniki konkursu plastycznego:
1 miejsce: Maria Pachel
2 miejsce: Daria Jaskuła
3 miejsce: Klaudia Droździewicz
Wyróżnienia przyznano Klaudii Talaga i Basi Kuczara oraz klasie Ia ( praca grupowa.) Laureaci i wyróżnieni otrzymali w nagrodę farby , puzzle i słodycze.

Wśród uczniów klas IV-VI przeprowadzono finał konkursu wiedzy. Zakwalifikowało się do niego 10 dzieci: Adam Jasiołek, Tomasz Kutek, Paulina Łachman, Bartłomiej Okarmus, Jakub Orlicki, Kasia Paciorek, Maciej Sala, Monika Szymula, Karolina Wasyl, Magdalena Zapała. Ta "dziesiątka" zmagała się z trudnymi pytaniami dotyczącymi historii szkoły w Radziszowie oraz jej patrona św. Stanisława biskupa, wykazując się doskonałą wiedzą . Rywalizacji towarzyszyły wielkie emocje, a na zakończenie konkursu wszyscy z radością i uśmiechem na twarzy odbierali nagrody.

Wyniki konkursu wiedzy:
1 miejsce: Magdalena Zapała (nagroda - odtwarzacz mp4)
2 miejsce: Kasia Paciorek (nagroda - zestaw słuchawkowy)
3 miejsce: Adam Jasiołek (album i pendrive)
Pozostałe dzieci otrzymały wyróżnienia i zostały nagrodzone pendrivami.Dzięki projektowi uczniowie lepiej znają historię swojej szkoły w Radziszowie i jej patrona św. Stanisława. Projekt zrealizowało Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" we współpracy ze Szkołą Podstawową. Projekt finansowany ze środków pozyskanych przez Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" w ramach konkursu organizowanego przez UMiG w Skawinie. Autorami tego projektu byli Barbara Rybałtowska, Janusz Bierówka i Robert Pająk.
Autor tekstu: Robert Pająk

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie