Dzisiaj jest: Niedziela, 21 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Addar, Anzelm, Bartosz, Drogomił, Feliks, Irydion, Konrad, Selma
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: niedziela, 25, września 2011 12:00

Nowe obrazy Pani Jadwigi Chorabik

W dniu 23 września 2011 r. w Galerii "Pałacyk", tj. mówiąc potocznie w sali kawiarni Pałacyku Sokół w Skawinie, odbył się wernisaż wystawy Pani Jadwigi Chorabik - radziszowianki o niezwykłym talencie artystycznym. Na zaproszenie CKiS w Skawinie i samej autorki, przybyło wielu Jej przyjaciół, krewnych oraz wielbicieli Jej prac.
Pani Jadwiga maluje bardzo pogodne krajobrazy, w jasnych, radosnych barwach. W swojej kolekcji ma też kompozycje kwiatowe, portrety i architekturę. Zdarzają się też kopie znanych artystów (na wystawie zaprezentowana została kopia obrazu Leonarda da Vinci "Dama z łasiczką"), maluje też i martwą naturę - obraz o takiej tematyce również zaprezentowany jest na tej wystawie. Oglądających Jej obrazy urzekają widoki lasów, zagajników, wartkich strumyków, widoków z wiejskimi chatami - tak szybko bezpowrotnie znikające już z naszych oczu. Jak wszechstronnym malarzem jest Pani Chorabik, niech świadczą też techniki jakie stosuje. Maluje bowiem farbami olejnymi, akrylowymi i pastelami.
Wystawę tę oglądać można w godzinach pracy Pałacyku Sokół.
Równolegle, wystawę Jej obrazów oglądać można w radziszowskiej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie.
Pani Jadwiga do obejrzenia tych wystaw zaprasza, a my - dumni z radziszowianki z wyboru - gorąco zachęcamy. Obrazy Jej poprawiają humor, dodają radości i zmuszają do odkrywania piękna otaczającej nas natury. To przeież nie przypadek, że obrazy Pani Chorabik zdobią ściany wielu domów w naszym regionie i nie tylko.

Tekst i zdjęcia: Janusz Bierówka

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie