Dzisiaj jest: Piątek, 14 czerwca 2024
Imieniny obchodzą: Bazylid, Eliza, Justyn, Justyna, Walerian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: niedziela, 29, listopada 2015 22:21

Stowarzyszenie „Daj Nadzieję” działa w Małopolskim Centrum Rehabilitacji Dzieci od kilku lat. Jego prezesem jest pani Małgorzata Sermet. W ramach prowadzonej działalności Stowarzyszenie nawiązało współpracę z firmą Orlen – Oil.

Od początku listopada pacjenci szpitala aktywnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych, organizowanych przez wychowawców zajęć pozalekcyjnych. W ich trakcie wykonywali różnymi technikami ozdoby i kartki świąteczne na organizowany przez firmę Orlen – Oil kiermasz przedświąteczny. Dnia 24 listopada do Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci w Radziszowie przybyła duża grupa wolontariuszy z Orlenu i aktywnie włączyła się w zajęcia plastyczne, zorganizowane dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Pacjenci pod opieką wychowawców i czujnym okiem artysty plastyka Bogusława Popowicza wykonywali z gliny figurki aniołków oraz świąteczne kubeczki.

Jak zapewnili nas pracownicy Orlenu, wszystkie prace plastyczne zostaną wystawione na przedświątecznym kiermaszu „Pod Aniołem”, a dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby pacjentów MCRD w Radziszowie.

Maria Żurek

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie