Dzisiaj jest: Środa, 17 kwietnia 2024
Imieniny obchodzą: Anicet, Jakub, Józef, Klara, Radociech, Robert, Stefan
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: poniedziałek, 16, maja 2016 14:54

W dniu 7 maja 2016 odbył się XIV Bieg Skawiński oraz V Bieg na Rolkach na dystansie 9 km, rolkarze ścigali się podobnie jak biegacze na trasie Skawina - Radziszów - Skawina. Start do biegu głównego na dystansie 10 km odbył się o godz. 15:30. W ramach biegu głównego rozgrywane były Mistrzostwa Polski Energetyków oraz Mistrzostwa Gminy Skawina.

XIV Bieg Skawiński zakończył się zwycięstwem Dmutro Duodovodiuka z czasem 31 minut 25 sekund. Najszybszą kobietą została Natalia Batrak z czasem 34 minuty 56 sekund. W V Biegu na Rolkach zwyciężył Bartosz Chojnacki z czasem 14 minut 5 sekund. Najszybszą kobietą została Magdalena Czusz z czasem 16 minut 27 sekund. Stowarzyszenie "Nasz Radziszów" tradycyjnie ufundowało puchary dla najlepszej radziszowianki i najlepszego radziszowianina biorących udział w XIV Biegu Skawińskim. Puchary Katarzynie Liskiewicz najszybszej radziszowiance i Krzysztofowi Sobikowi najszybszemu radziszowianinowi w imieniu Stowarzyszenia wręczyli przewodnicząca Małgorzata Niechaj i wiceprzewodniczący Robert Pająk.

Wyniki uczestników biegu głównego na dystansie 10 km z Radziszowa:

Krzysztof Sobik 00:38:40
Mariusz Mirocha 00:43:21
Adrian Kazimierski 00:46:28
Liskiewicz Katarzyna 00:48:07 (najszybsza radziszowianka)