Dzisiaj jest: Piątek, 14 czerwca 2024
Imieniny obchodzą: Bazylid, Eliza, Justyn, Justyna, Walerian
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
Opublikowano: niedziela, 23, kwietnia 2017 19:47

0113 maja w Skawinie odbędzie się XV Bieg Skawiński, jest poświęcony pamięci Tomasza Staszczaka, maratończyka, wielokrotnego uczestnika biegu w Skawinie, długoletniego pracownika firmy Valeo Skawina.

 

Tradycyjnie jako pierwsi o godz. 11.00 wystartują dzieci i młodzież. Biegi odbędą się na terenach rekreacyjnych tzw. „starorzecze” obok Parku Miejskiego. Każdy „młody biegacz” otrzyma oryginalny pamiątkowy medal, dyplom a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe (limit startujących 500 osób). Następny punkt programu to wyścig rolkarzy o godz. 14.30 w ramach VI Biegu Skawińskiego na Rolkach na dystansie 9km (limit startujących 200 osób). Na godz. 15.30 organizatorzy zaplanowali start Biegu Głównego (limit startujących 1000 osób). W ramach rywalizacji na dziesięciokilometrowej trasie zawodnicy oprócz klasyfikacji generalnej i wiekowych, będą walczyli o tytuły w ramach IX Mistrzostw Polski Energetyków oraz VIII Mistrzostw Gminy Skawina. Rolkarze i biegacze pokonują atestowaną przez PZLA trasę Skawina- Radziszów- Skawina. Trasa jest łatwa o niewielkim przewyższeniu należy do jednej z najszybszych w Polsce, wyśmienita do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta. Nie czekaj na ostatnią chwilę zapisz się już teraz. Są jeszcze wolne miejsca do biegu głównego i biegu na rolkach. Dla najlepszych czekają nagrody finansowe za miejsca oraz dodatkowo za rekord trasy. Oczywiście nie zabraknie pucharów, będą oryginalne statuetki ze stali szlachetnej specjalnie wykonane na tą okazję oraz nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników biegu rolkarskiego i głównego otrzymuje pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem oraz bierze udział w losowaniu dodatkowych nagród. Mamy przyjemność zakomunikować, że Główne Nagrody w tegorocznej edycji do rozlosowania wśród rolkarzy i biegaczy to:

  • Skuter Zipp Tows szt. 1
  • Telewizor Thomson 40” szt. 2
  • Telewizor TCL 40” szt. 2

Serdecznie zapraszamy 13 maja do udziału w naszej imprezie, miła i prawdziwie sportowa atmosfera oraz smaczny ciepły posiłek po biegu zapewnione. Biuro i meta zawodów umiejscowione są w pięknej scenerii parku miejskiego obok Pałacyku Sokół. Odbiór numerów startowych i pakietów w dniu 13 maja od godz. 8.30 do godz. 14.00 - bieg wrotkarski i 15.00 - bieg główny.

Dodatkowe nagrody dla najlepszego radziszowianina i radziszowianki ufundowało Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”.

W dniu biegu tj. 13 maja 2017. w godz. 14.15 - 16.30 droga Skawina – Radziszów - Skawina będzie zamknięta dla ruchu kołowego, organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość wszystkich mieszkańców i zmotoryzowanych.

 

Link do regulaminu i zapisów dzieci:

online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3010

Link do zapisów dorosłych:
online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2771

Szczegóły na stronach: skawina.biegskawina.pl, www.maratonypolskie.pl
oraz bieżące informacje: www.facebook.com/bieg.skawinski

Zawody obsługuje firma Datasport.


Program:

8.30 – Zapisy i odbiór numerów startowych (dzieci, dorośli ,rolki)
11.00- Biegi dla dzieci i młodzieży
12.15- Program artystyczny, dekoracja dzieci i młodzieży
14.30- Bieg Skawiński na Rolkach - 9km
15.30- Bieg Główny - 10km
17.30- Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, losowanie nagród dodatkowych.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Skawina – Sponsor Główny

oraz Województwa Małopolskiego.


Adam Mrowiec - dyrektor biegu

  • 01
  • 02

Stowarzyszenie

ul. Szkolna 4
32-052, Radziszów

Nasz rachunek:
Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział Skawina

10 8591 0007 0310
0561 8792 0001

Logowanie